19 lipca 2019
strona główna / WYPADEK NA LODZIE

WYPADEK NA LODZIE

Data dodania: 2014-03-02
WYPADEK NA LODZIE

Dnia 1 marca 2014r. kilka minut po godzinie 13 do Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wypłynęło zgłoszenie od oficera dyżurnego PSP Legionowo o załamaniu się lodu w okolicy portu Pilawa. Z przekazanych informacji wynikało, że dwie osoby znajdują się w wodzie.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany  poduszkowiec ratowniczy z załogą  w składzie sternik Wiesław Kruk i ratownicy Mariusz Adamczyk, Bartłomiej Zieliński i Łukasz Otto.

Na miejscu zdarzenia okazało się że tylko jedna osoba przebywa w wodzie. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczych, i podjęto poszkodowanego z wody po czym przetransportowano go na brzeg i przekazano służbom medycznym. Pozostałe dwie osoby zostały wydobyte na łódź zabezpieczającą rejsy bojerów. Ratownicy przejęli poszkodowanych i odtransportowali na brzeg. Stwierdzono u nich ogólne wyziębienie.

Dalsze czynności ratownicze polegały na zabezpieczenie miejsca wypadku, podjęciu sprzętu pływającego poszkodowanych i zwiezienia go bezpiecznie na brzeg.  

 

 

1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014 1 procent

Współpraca

MSWiA
Wojewoda Mazowiecki
NFOŚiGW
logo plus
logo pzu
ORLEN
lpr
Komenda Stołeczna Policji
psp
powiat legionowski
Meditrans
nzoz
legionowskie wopr

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
siedziba: 05-130 Zegrze Południowe, ul. Warszawska 39B

Ratownictwo Wodne wykonujemy na podstawie:
Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznch nr DRiOLNRGW-0272-1/2012

Wykonanie - www.Wena.Net