06 grudnia 2019
strona główna / Warto się szkolić

Warto się szkolić

Data dodania: 2013-11-12
Warto się szkolić

 

Serock, czwartek 7 listopada, około godziny 9:00. Mężczyzna jadąc na rowerze przewraca się na ulicy i leży bez ruchu. Świadkowie zdarzenia gromadzą się wokół poszkodowanego ale nikt nie udziela pomocy. Dopiero 17 letnia Ania widząc ten incydent podbiega do leżącego mężczyzny i podejmuje akcje resuscytacyjną. Ona sama sprawdza przytomność, udrożnia drogi oddechowe i sprawdza oddech. Po stwierdzeniu braku oddechu, wiedząc, że zespół ratownictwa medycznego jest już w drodze, przystępuję do uciskania klatki piersiowej. Osoby będące na miejscu dopiero po paru minutach pomagają Ani uciskać klatkę piersiową zgodnie z jej poleceniami. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego, mężczyźnie zostają przywrócone czynności życiowe , zostaje przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu i  trafia do jednego z warszawskich szpitali.

Anna Helwich o której mowa to kandydatka na ratownika wodnego Sekcji Ratownictwa Wodnego Legionowskiego WOPR. W każdą sobotę wraz z kolegami i koleżankami uczęszcza na zajęcia organizowane przez instruktorów LWOPR. Uczą się jak udzielać pierwszej pomocy, opatrywania ran i zabezpieczania  złamań. Później poznając techniki ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego oraz udzielania KPP staną się ratownikami wodnymi którzy będą pełnić dyżury  w bazie Legionowskiego WOPR w Zegrzu i udzielać pomocy osobom wypoczywającym nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Brawo Aniu, przyjmij gratulacje od wszystkich ratowników Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, po ukończeniu szkolenia zapraszamy do wspólnej pracy na wodzie.

Zdjęcie Gazeta Powiatowa

 

1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014 1 procent

Współpraca

MSWiA
Wojewoda Mazowiecki
NFOŚiGW
logo plus
logo pzu
ORLEN
lpr
Komenda Stołeczna Policji
psp
powiat legionowski
Meditrans
nzoz
legionowskie wopr

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
siedziba: 05-130 Zegrze Południowe, ul. Warszawska 39B

Ratownictwo Wodne wykonujemy na podstawie:
Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznch nr DRiOLNRGW-0272-1/2012

Wykonanie - www.Wena.Net