19 sierpnia 2019
strona główna / Bezpieczne ferie - akcja edukacyjna

Bezpieczne ferie - akcja edukacyjna

Data dodania: 2014-02-11
Bezpieczne ferie - akcja edukacyjna

Dnia 05.02.2014 wspólnie z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie odbyliśmy wizyty w dwóch szkołach, prowadząc prelekcje odnośnie bezpieczeństwa na i w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Podczas trwających 45 minut prezentacji zostały omówione podstawowe informacje o lodzie, zasady przebywania w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych, zasady bezpiecznego zachowania, samoratownictwa, wzywania pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, z położeniem szczególnego nacisku na znalezienie się osoby w wodzie.  Wizyta w SP nr. 1 im. B. Tokaja w Nieporęcie, gdzie mieliśmy 150 słuchaczy w wieku 6- 9 lat, oraz Zespole Szkół w Wieliszewie, Liceum Ogólnokształcącym w Komornicy gdzie mieliśmy 256 słuchaczy w wieku 16- 19 lat zapoczątkowały cykl pogadanek prowadzonych przez Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na terenie Powiatu Legionowskiego mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa nad Jeziorem Zegrzyńskim oraz okolicznymi zbiornikami i ciekami wodnymi.

Dnia 06.02.2014 kontynuowaliśmy pogadanki w szkołach. Tym razem pojawiliśmy się w Olszewnicy Starej w szkole podstawowej im. B. Sokoła. W prelekcji wzięło udział 54 uczniów w wieku 6-9 lat, temat bezpiecznego obchodzenia się z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, oraz zasad udzielania i wzywania pomocy został przedstawiony w dostosowany do ich wieku sposób.

Dnia 07.02.2014, trzeciego dnia programu zawitaliśmy w szkole podstawowej w Nieporęcie, gdzie przedstawiliśmy prezentację i przekazaliśmy informację starszym uczniom tej szkoły [170 osób w wieku 10-12 lat], oraz w Wieliszewie w gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie mieliśmy 231 słuchaczy w wieku 13-16 lat.

Dnia 10.02.2014 miały miejsce dwie kolejne wizyty w szkołach w ramach projektu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Legionowskiego. Nasi przedstawiciele udali się tym razem do gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, gdzie pogadanki edukacyjnej wysłuchało 345 uczniów w wieku 13-16 lat. Tegoż samego dnia zjawiliśmy się w celach edukacyjnych również w szkole ponadgimnazjalnej w  Serocku, gdzie mieliśmy przyjemność przeprowadzić pogadankę przed 200 uczniami w wieku 13-17 lat.

Na chwilę obecną, przez cztery dni prowadzenia pogadanek udało nam się wyedukować z zasad bezpiecznego przebywania na i w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych w szkołach w Powiecie Legionowskim w akcji prowadzonej przez Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie 1406 osób. A to jeszcze nie koniec…

 

1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014 1 procent

Współpraca

MSWiA
Wojewoda Mazowiecki
NFOŚiGW
logo plus
logo pzu
ORLEN
lpr
Komenda Stołeczna Policji
psp
powiat legionowski
Meditrans
nzoz
legionowskie wopr

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
siedziba: 05-130 Zegrze Południowe, ul. Warszawska 39B

Ratownictwo Wodne wykonujemy na podstawie:
Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznch nr DRiOLNRGW-0272-1/2012

Wykonanie - www.Wena.Net